Suupohjan ammatti-instituutti, valmistuneet 19.5.2018

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti:

Hakamaa Riia Karoliina, Kauhajoki; Kataja Jussi Viljam, Laihia; Katajamäki Claudia Marcela Perea, Seinäjoki; Latvala Milla Emilia, Kauhajoki; Mäkinen Essi Anneli, Kauhajoki; Niemenmaa Rami Henrik, Karvia; Niemi Jouni Juhani, Kauhajoki; Nieminen Vilma, Seinäjoki; Panula Roosa Liina, Kauhajoki; Pekkala Erja Sisko Marjaana, Kauhajoki; Puska Marko Aleksi, Kauhajoki; Rinta-Valkama Essi Ulrika, Teuva; Ruuth Reeti Renè Kristian, Kauhajoki; Vilponen Kim Markus Lauri, Kauhajoki

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja:

Aalto Sara-Miia Mariel, Kauhajoki; Hirvilammi Jenni Maria, Kurikka; Laine Maria-Helena, Kauhajoki; Kotiranta Jenna Maria, Kurikka; Perkiö Mira Katariina, Teuva; Ritari Jasmin Roosa Juulia, Kauhajoki; Uusi-Hakala Jutta Aino Vilhelmiina, Teuva; Valorinta Helmi Josefiina Maria, Ikaalinen

Hotelli-, ravintola ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Jafari Hosein, Kristiinankaupunki; Koivuviita Vili Waltteri, Kauhajoki; Kullas Sanna Katariina, Seinäjoki; Lundberg Olli Voitto Armas, Karijoki; Otsomaa Marjukka Ilona, Teuva; Raittila Jere Antero, Teuva; Rantala Hanna Maria, Kauhajoki; Saarivirta Miia Eveliina, Kauhajoki; Saviharju Roosa Maiju Liisi, Kauhajoki; Seppälä Saija Marianne, Kauhajoki

Kone- ja Metallialan perustutkinto, koneenasentaja:

Koskinen Veikka Iisakki, Kauhajoki; Kujanpää Kristian Jouko Samuel, Teuva; Lindeman Jimmy Mikael, Kristiinankaupunki; Myllyaho Markus Kristian, Kauhajoki; Ollila Markus Juho Antero, Kauhajoki; Peltola Tony Christian Mikael, Kauhajoki; Välimäki Niko, Kauhajoki

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja:

Hakala Joonas Samuel, Teuva; Kytölä Jussi Johannes, Teuva; Leppälä Tuomas Niilo Aleksanteri, Teuva; Lyyluoma Juuso Eemeli, Teuva; Muotio Oskari Johannes; Teuva; Palmroth Richard Kalevi Henrik, Teuva; Rinta-Koskela Jani Santeri, Teuva

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:

Kivineva Susanna Elina, Kauhajoki; Korpela Soili Hannele, Kauhajoki; Kujala Topias Petteri, Kauhajoki; Köykkä Hanna Helena, Kauhajoki; Mämmelä Julia Marja Kaarina, Kauhajoki; Ojanen Niko Mikael, Kauhajoki

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja:

Eromäki Janina Kristiina, Virrat; Kangasmäki Ira Susanna Camilla, Kauhajoki; Kojonen Anna Sofia, Kauhajoki; Laurila Heli Sofia, Seinäjoki; Lillvik Annika Jenniina, Ilmajoki; Luhtanen Sara Janina, Lapua; Moisio Suvi Maria Katariina, Teuva; Pihala Siiri Vilhelmiina, Kauhajoki; Ritakorpi Jussi Johannes, Kauhajoki; Suomalainen Emilia Katariina, Kauhajoki; Uusitalo Eveliina Maria Julia, Alahärmä; Virta Marjukka Katariina, Ylihärmä; Ylinen Marianne Emilia, Honkajoki

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä:

Jaakola Jannematias Olavi Oskari, Isojoki; Jokinen Jere Johannes, Isojoki; Ketola Antti Ilmari, Kauhajoki; Kimpisalo Tapio Ilmari, Karijoki; Korpela Arttu Juho, Kauhajoki; Kortesmaa Jani Tapani, Karvia; Koskinen Aleksi Miikkael Kristian, Karvia; Kuuluvainen Laura Emmi Marjatta, Kirkkonummi; Marjakoski Kalle Juhani, Kauhajoki; Mäenpää Iikka Matti Mikael, Kristiinankaupunki; Ojala Jaakko Matti, Kauhajoki; Ojala Saku Tapani Santeri, Teuva; Passi Riku Mikko, Kauhajoki; Pääkkönen Taneli Eevert, Kauhajoki; Raja Jarno Kai Mikael, Kurikka; Tanner Sebastian Patrik, Teuva; Tuohiluoma Pyry Matias, Karvia

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:

Grönstrand Kyösti Rikhard, Kauhajoki; Isomäki Jaakko Juhani, Kauhajoki; Kankaanpää Mikael Mauri Johannes, Isojoki; Kauppinen Eero Saku Ilmari, Kauhajoki; Kielinen Arttu Nestori, Kauhajoki; Kuja-Halkola Joonas Johannes; Kristiinankaupunki; Kykkänen Jami Kalervo, Närpiö; Latva-Krekola Antti Juhani, Kauhajoki; Malin Aleksi Onni Juhani; Isojoki; Rantanen Toni Valtteri, Virrat; Rantee Ville Hermanni, Kauhajoki; Rinta-Möykky Eetu Matias, Kauhajoki; Simonen Henri Mikael, Kauhajoki

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:

Nienkemper Karl Anthony, Pori

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi:

Aromaa Joni Eerik, Kokemäki; Etelämäki Riku Petteri, Kuortane; Hamm Tomi Henri, Kauhajoki; Hietala Patrick Martti Tapani, Seinäjoki; Kallioniemi Jani Tapio, Kauhajoki; Kaski Jonne Ossi Iivari, Kauhajoki; Kivimäki Sami Antero, Isojoki; Laitala Niko Juhani, Kauhajoki; Lepistö Jose Juho Daniel, Kauhajoki; Luoma Timo Juhani, Kauhajoki; Mäkinen Eetu Antero, Seinäjoki; Naukkarinen Patrik Vili Santeri, Seinäjoki; Nurmi Juuso Matti, Kauhajoki; Oinonen Henri Elias Kristian, Laihia; Rajala Essi Rosanna, Kurikka, Rajaniemi Lotta Emilia, Kurikka; Saarela Juho Benjamin, Tampere; Stanczyk Anna Maria, Kauhajoki; Taipale Saku-Petteri Kristian, Kauhajoki; Taipale Tara Maria, Kauhajoki; Tuiskula Aapo Nikolai, Kauhajoki; Vainionpää Petri Matias, Seinäjoki; Vannas Hanna Katariina, Kauhajoki; Varttila Kristian Samuel, Kauhajoki

Lisäksi lukuvuoden 2017-2018 aikana ovat valmistuneet:

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:

Mäntylä Riku Petteri, Kauhajoki.

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti:

Männistö Niko Henri Johannes, Kauhajoki; Nisula Niko Alex Sakari, Ilmajoki.

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja:

Kiviluoma Mari Katariina, Kurikka; Simanen Kati, Teuva; Vainionpää Maiju Annukka, Seinäjoki.

Hotelli-, ravintola ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Viirumäki Nea Mikaela, Seinäjoki.

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja:

Oja-Nisula Waltter Aarne Iisak, Kauhajoki.

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:

Back Miko Juhani Matias, Kauhajoki; Järviluoma Iida Elina Johanna, Teuva.

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja, monimuotokoulutus:
Lahti Jasmin Johanna, Seinäjoki; Laitila Katri Johanna, Seinäjoki; Vainio Lenita Maarit, Kauhajoki; Penttilä Sari Hannele, Kurikka

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä, monimuotokoulutus:
Järviluoma Mikko Markus, Kauhajoki; Järviluoma Lasse Mikael, Kauhajoki; Mäntylä Henri Matias, Parkano, Mäntylä Juho-Pekka Johannes, Parkano; Rintala Jussi Tuomas Jarmonpoika, Teuva

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, monimuotokoulutus:

Haapanen Tanja Tuulia, Kankaanpää; Hietikko Marita Hannele, Seinäjoki; Högnäsbacka-Sandbacka Tarja Anneli, Kristiinankaupunki; Kaleva Iina Ellen, Salo; Kannisto Mari Satu Susanna, Karvia; Kivimäki Esa Johannes; Ilmajoki; Kivimäki Ulla Katriina, Kauhajoki; Ovaska Heli Maarit, Teuva; Rislakeus Minna Maria, Kurikka; Vähämäki Raili Kristiina, Kurikka; Välimaa Elina Inkeri, Mustasaari

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:

Risku Niko Petteri, Kauhajoki; Vairinen Jere Johannes.

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:

Kallio-Kokko Tuomo Albert, Rantanen Lassi Mikael

Valmistuneista kaksoistutkinnon ovat suorittaneet:

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti

Mäkinen Essi Anneli, Kauhajoki.

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja:

Uusitalo Eveliina Maria Julia, Alahärmä.

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:

Kankaanpää Mikael Mauri Johannes, Isojoki.

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi:

Etelämäki Riku Petteri, Kuortane; Oinonen Henri Elias Kristian, Laihia.